dekorace dekorace
Obrazek morčete

Morčecí Web

Pro morče klec, akvárium nebo plast?

Klece

morče v kleci

V současné době jsou na trhu různé druhy klecí pro morčata a různá jiná zvířátka, různých tvarů. Výhodou klecí je především jejich vzdušnost. Nevýhodou je vypadávání potravy a podestýlky všude kolem (obzvlášť máte-li mladá morčátka připravte se na výraznější pohyb). Po delší době a při koupi nekvalitní klece hrozí rezavění mříží. Dalším důvodem k rezavění mříží je, že je morčata ohlodávají. Další nevýhodou je, že musíte mít ještě rezervní místo, kam morčata budete dávat, když je čistíte. Výhodou je, že morčata jsou chráněna nahoře a nic je neohrozí (kočka, pes, draví ptáci). V létě lze používat pouze hořejšek klece s tím, že necháme morčata spásat čerstvou trávu.

Akvária

morče v akváriu

Akvária umožňují morčata sledovat na každém jejich kroku, zabraňují rozhazování špíny okolo ubytování, ale hůře se čistí a snadno se rozbije. Problém může v některých akváriích být například umístění pítka pro Vaše morčátko.

Plastové bedýnky

Plastové bedýnky speciálně přizpůsobené na chování morčat a vyplatí se hlavně chovatelům, kteří se chtějí na morčata specializovat. Zvláštním případem jsou plastové přepravky – při přepravě jsou velkou výhodou.

Vyrobeno xkoss07@vse.cz