dekorace dekorace
Obrazek morčete

Morčecí Web

Jak vycvičit morče?

Obecně není moc známé, že by se morčata dala snadno vycvičit, avšak je možné je naučit lehčím kouskům. Například toto morče se umí pěkně zatočit. Samozřejmě morče tento trik provede za drobný úplatek ve formě dobrého jídla. A jak tedy morče vycvičit? Stačí ho vždy před soustem rukou otočit a morčátko časem pochopí, že bez otočky nedostane jídlo. Viz následující video.

Jak koupat morče?

Jak vykoupat Vaše morčátko? Zde můžete shlédnout velmi názornou ukázku na youtube - autor tohoto videa správně použije malé množství vody. Případné použití malého množství dětského šampónu by morčátku také uškodit nemělo. Koupání morčat je doporučené zhruba jednou za měsíc. Morčátka koupání většinou nesnáší moc dobře, proto je důležité, je na koupání zvykat již od malička.

Stříhání nehtů morčátkům

Velmi důležité je při péči o morčata nezapomenout na stříhání jejich nehtů. Pokud se důsledně o nehty morčat nestaráme, může se stát, že morčátkům nehty zarostou, což jim může způsobit zdraovtní problémy. Při stříhání nehtů je velmi důležité, aby morčátko bylo v klidu protože hrozí jeho snadné poranění. Následující poměrně detailní video ukazuje jak správně ke stříhání nehtů morčat přistupovat.

Boj o okurku

V tomto videu je vidět, jaká jsou morčata nenasytná zvířata. Pro jedinou okurku by se málem poprala. Je třeba již jen dodat, že nakonec není známo kdo se okurky doopravdy pořádně najedl.

Vyrobeno xkoss07@vse.cz